CLASS REPRESENTATIVES
|
|
|
Grade School
|
|
1953
|
Marilou Flores-Vicencio
|
1959 |
Elsa Lava-Mapua |
1960 |
Dina Karaan |
1961
|
Edna " Mayette" Pacis-Merin
|
|
Rebecca
"Becky" Villegas
|
1973
|
Rose Santiago |
1985
|
Agnes Bontia-Dasig
|
|
Menchie Sangalang-Bustamante
|
|
|
High School
|
|
1930
|
|
1931
|
(+) Carmen Llamas-Intengan
|
1932
|
(+) Betty Favis-Gonzalez
|
1933
|
|
1934
|
Araceli Barba-Segundo
|
1935
|
(+) Francisca Vallarta-Chikiamco
|
|
(+) Azucena Vera-Perez
|
1936
|
Atty. Catalina Carbonell
|
1937
|
(+) Simona Lucero-Mayuga
|
1938
|
(+) Consuelo L.Tan
|
1939
|
(+) Virginia
Domingo-Gonzalez
|
1940
|
Dolores Borja-Colayco
|
1941
|
(+) Angeles Mercado-Marasigan
|
|
(+) Angelita Manzano-Delos Reyes
|
1942
|
Eva Gonzales
|
1943
|
|
1944
|
Teresita Araneta Luistro
|
1945
|
Fidela Ocampo-Unson
|
1946
|
|
1947
|
Alegria Sanchez-Francisco
|
|
(+) Amparo Eugenio Santos
|
1948
|
Araceli Villarroel-Santos
|
|
Carina Tancinco-Manalac
|
1949
|
(+) Heidi Perez-Cruz
|
|
Gloria Lucas-Santos
|
1950
|
Rosemary Mallillin-Rodriguez
|
|
|
1951
|
Angelita Ledesma-Recto
|
1952
|
Thelma De Villa-Leelin
|
1953
|
Teresita Boncan-Benitez
|
|
Erlinda Reyes-Paez
|
1954
|
Alice del Rio-Alegria
|
|
Josephine Labrador-Hermano
|
|
Paquit Valderrama-Fernandez
|
1955
|
Antoinette Tiongco-Puyat
|
|
Elvira Ocampo-Villanueva
|
1956
|
Patricia Viola-De Veyra
|
|
Elenita San Agustin Sandejas
|
1957
|
Marilou Flores-Vicencio
|
1958
|
Ma. Concepcion Gamboa-Puno
|
|
Cecile Castro-Pecson
|
1959
|
Ma. Lourdes Castro-Roa
|
1960
|
Lourdes Hernandez-Sianghio
|
|
Ma. Teresa Torroba-Aragon
|
1961
|
Cecile Magbanua-Dinglasan
|
|
Emilie Verozosa-Tiongco
|
1962
|
Maria Magdalena (Marilen) del Rosario Lopez
|
1963
|
Cynthia De Guzman Ragasa
|
|
Neni Sta. Romana-Cruz
|
|
Elsa Lava-Mapua |
|
|
1964
|
Leonor Garcia-Berroya
|
1965
|
Ma. Edna "Mayette" Pacis-Merin
|
|
Rebecca Villegas
|
1966
|
Rainelda Aquino- Andrews (Rennie)
|
|
Marilen Laurel Loinaz
|
|
Melinda Monaterio Zenarosa
|
|
|
1967
|
Socorro Montinola-Jalandoni
|
|
Dr. Cecile Berenguer-Gutierrez
|
|
Ramona Hontiveros-Bernad
|
|
Mindy Barredo-Perez-Rubio
|
1968
|
Ma. Lita Amelia Ungson
|
1969
|
Fatima Maniquis- Dy |
|
Ma. Socorro Magpile-Del Rosario
|
1970
|
Luvina Mantaring Lapid (Ruby)
|
|
Noemi Villanueva-Padla (Coral)
|
|
Amparo C. Lim (Pearl)
|
|
Ma. Angeles G. Prats (Silver)
|
1971
|
Teresita Chikiamco
|
|
Jessica Mangubat-Gonzales
|
1972
|
Edelina Padilla dela Paz
|
1973
|
Cynthia
Catalan-Alejandro
|
|
Emma Medina Padilla |
1974
|
Marimi Dela Fuente
|
|
Mariane Heidi Cruz-Fullon
|
1975
|
Marissa Aboitiz
|
|
Maribeth Cobangbang
|
1976
|
Anna Buendia Torres |
1977
|
Rose Santiago |
|
|
1978
|
Jenny de los Reyes
|
1979
|
Ma.Lorelie April Wycoco-Pineda
|
|
Rebecca
Padilla-Marquez
|
1980
|
Stella Javellana-Garcia
|
1981
|
Ditas Antenor
|
1982
|
Michelle Rodriguez
|
|
Joyce Bustamante
|
1983
|
Anna Lourdes Chicuangco-Bautista
|
1984
|
Rea Erana-Medina
|
|
Yvette Fernandez Coloma |
|
|
1985
|
Atty. Michelle Lazaro
|
1986
|
Ms. Ma. Elena "Chinky" De
Leon
|
|
Ma. Cristina G. Puno
|
1987
|
Brooke Castillo
|
|
Marge San Jose |
|
Norma Torres |
1988
|
Reenalee Santos-Imperial
|
1989
|
Agnes Bontia-Dasig
|
|
|
1990
|
Anna Claudine David
|
|
Marissa Magtira Yu
|
|
|
1991
|
Margaret
Zayco |
|
Ma. Lourdes Nery-Cura |
|
|
1992
|
Joanne Carillo-Chuasuan |
|
Melaine Se-Cala |
|
|
1993
|
Dr.Josephine Bautista-Guerrero
|
|
Edie Esguerra-Acedera
|
|
Cecilia Garilao
|
|
|
1994
|
France Jopillo-Sumang
|
|
Coleen Luspo Ordona
|
|
Angelica Marie
Hernandez |
|
|
|
|
1995
|
Michelle Camat
|
1996
|
Sheila Aligora
|
|
Jesamyn Go
|
|
Aurora Tan Cha
|
1997
|
Marita Angeline Ann Binay
|
|
Joanne Co
|
1998
|
Yas Rodriguez
|
1999
|
Pam Meriales
|
|
Mariel Lazo
|
|
Shiva S. Mehrabi
|
2000
|
Rowena Fatima M. Salonga(Batch Rep)
|
|
Annah Icay (SCO President)
|
|
Genevie Go
|
|
Sarah Faye Galan
|
2001
|
Bernadette Tuason
|
|
Toni Rose Chua
|
|
Andrea Joson
|
2002
|
Lois Anne Bellen
|
2003
|
Chickie Marie Flores
|
2004
|
Maria Nestle Guerra
|
2005
|
Rochelle Magpoc
|
|
Joanne Hernandez
|
|
Klarisse M. Gatmaitan
|
2006
|
Portia Silva
|
|
Claudia Rivera
|
2007
|
Joanna Marie N. Ponce
|
|
|
2009
|
Anna Katrina Pizarro (SC President)
|
|
Veronica L. Eala (Batch Rep)
|
2010
|
Pramela Menghrajani (SC President)
|
|
Ma. Teresa Joanna Philomena Suplico (Batch Rep)
|
2011
|
Alexandra Garcia (SC President)
|
|
Ciara May (Batch Rep)
|
2012
|
Lesley Ysabel Sumagpang (Batch Rep)
|
|
Andrienne Dela Cruz (SC
President)
|
2013
|
Isa Noelle Evangelista (SC President)
|
|
Jeanne Therese Legua |
2014
|
Bianca Barrameda (SC President)
|
|
Kathleen Velasco (Batch Rep) |
2015
|
Anne Carla C. Centeno (Batch Rep)
|
|
Katrina Alexandra B. The (SC President) |
|
|
College
|
|
1941
|
(+) Consuelo L. Tan
|
1942
|
Dolores Borja-Colayco
|
1943
|
|
1944
|
Araceli Barba-Segundo
|
1945
|
|
1946
|
|
1947
|
|
1948
|
Angelita Manzano-Delos Reyes
|
1949
|
|
1950
|
Fidela Ocampo-Unson
|
1951
|
(+) Amparo Eugenio-Santos
|
1952
|
Alice Katigbak-Katigbak
|
1953
|
(+) Heidi Perez-Cruz
|
1954
|
Rita Eala-Macasaet
|
|
Teresita Rodriguez-Montinola
|
1955
|
Della Gamboa-Besa
|
1956
|
Marina Salazar-Leyran
|
|
Marilyn Gamboa-Besa (AB)
|
|
Celeste
Sanchez-Sanchez
|
1957
|
Erlinda Reyes-Paez
|
1958
|
Cecile Aycardo-Sanchez
|
1959
|
Ma.Corazon Tinio-Mapa
|
1960
|
Elenita San Agustin-Sandejas
|
1961
|
Lourdes San Juan-Cruz
|
1962
|
Adelwisa Panlilio-Fernandez
|
|
Cecile Castro-Pecson
|
|
Pilar Quintos-Francisco |
1963
|
Ma. Lourdes Castro-Roa
|
1964
|
Corazon Tensuan
|
1965
|
Alice Panlilio de Ocampo
|
|
Teresita Nolasco Chandler
|
|
Catalina Ty Lim
|
1966
|
Maria Magdalena (Marilen) del Rosario Lopez
|
|
Carmen Perez |
1967
|
Ana Quintos-Sy Quia
|
|
Ramonita Arao-Andal
|
|
Estela Magsino-Silva
|
1968
|
Leonor Garcia Berroya
|
1969
|
Rebecca Villegas
|
|
Edna " Mayette" Pacis-Merin
|
1970
|
Bernie Acosa-Flores
|
|
Melinda Monasterio-Zenarosa
|
1971
|
Ching Abacan Lopez Dee
|
1972
|
Emelinda Eugenio-Reyes
|
|
Ma. Luisa Soriano |
|
Marilyn Montejo-Yap
|
1973
|
Ma. Socorro Magpile-Del Rosario
|
|
Socorro
Fernandez-Aaron
|
1974
|
Ma. Lourdes Bautista
|
|
Ma. Teresa
Reyes-Santos
|
1975
|
Cecilia Padilla-Famatigan
|
|
Jessica Mangubat-Gonzalez
|
1976
|
Mary Ann Zarate-Reyes
|
|
Karina Africa-Bolasco
|
1977
|
Catalina Luna-Iturralde
|
1978
|
Lizanne Uychaco
|
1979
|
Chloe KilayKo-Ramos
|
1980
|
Ma. Teresa Cancio-Suplico
|
|
Rosita (Bea) Chua-Cham
|
1981
|
Bernadette Sarte-Aguilar (Psych)
|
|
Adalia Abiog-Dadios
|
1982
|
Miriam Rogacion-Lim
|
|
Jaynzee Tolaram (LIACOM82)
|
|
|
1983
|
Jocelyn Juarez-Lim
|
|
Ma. Fe Perez
|
1984
|
Nieves Wright
|
1985
|
Ma. Amelia
Lopez-Ventura
|
|
Merle Jimenez-San
Pedro
|
1986
|
Czarina Quiray-Manalac
|
1987
|
Jocelyn Bustamante
|
1988
|
Joy Bacon
|
|
Nerissa Anisco-Rosales
|
1989
|
Pamela Felizarta
|
|
Maria Cecilia De Leon-Laya (Psych)
|
1990
|
Ma. Yvet Caringal - De Castro
|
|
Rogie Villaruel Bertol
|
1991
|
Ma. Criselda Muyot
|
1992
|
Ma. Regina "
Gay" de Guzman - Munarriz
|
1993
|
Ma. Vida Alop
|
1994
|
Elisa Entao-Limson (Psychology)
|
|
Wilhelmina Pangan
|
1995
|
Margarita Isabel Cruz
|
|
Ma. Socorro Margallo-Tan Gana
|
|
Aisa Hipolito Baizas
|
|
Jeanette Argamosa-Cuenca
|
1996
|
Hazel Jiloca-Polvorido
|
1997
|
Joyce Dyan A. Tee (MassComm)
|
|
Gilda Macaranas
|
1998
|
Denise Tantiongco
|
|
Maria Monica Hipolito-Osero
|
1999
|
Michelle Camat
|
2000
|
Mier Mariko Matsunaga
|
2001
|
Rhobi Zen Ignacio
|
2002
|
Grace Garciso
|
|
Kate Gueco (Entrep)
|
2003
|
Marceline Yu
|
2004
|
Valerie Cruz
|
|
Christelle Mijares
|
|
Jeselle Velasco (BSTM)
|
2005
|
Socorro Ibanez (BSC
MM)
|
|
Zara Grace Marquez
(HRM)
|
|
Lia Lagarde (AB MassComm)
|
|
Bernadette Tuazon (BSC ECO)
|
2006
|
Joy Guillermo
|
|
Kat Quijano
|
|
Emelyn Karla T. Ferrer (BSTM)
|
|
Ann Lorraine Cayamanda
|
2007
|
Lorie Beth S. Lim
(Batch Rep)
|
|
Elizabeth Reyes (SC
President)
|
|
Carlyn B. Lizan (BusMgt)
|
2008
|
Leloi Arcete (SC
President)
|
2009
|
|
2010
|
Janette Ramos (Batch
Reps)
|
|
Zipporah C. Antonio (MassComm)
|
|
Elizabeth Evangelista
(SC President)
|
2011
|
Jemimah C. Landicho (SC President)
|
|
Sarah Angela Relator (BSCMM)
|
Boys of Sr. Gratia |
Ramon "Jun" Magsaysay BSG |
|
Teodoro "Teddy" Jhocson Ocampo BSG |
|
Albert de los Santos BSG 1965 |
|
Marc Prats BSG |
|
Ernesto F. Martinez BSG 1933 |